Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? CloudFlare Rate Limiting

Bernie Madoff

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
merhaba arkadaşlar Cloudflare Rate Limiting kuralları hakkında bilgisi olan var mı yardımcı olabilecek.

mail sunucusunu ne yaptın. Kendi sunucun üzerinde mail çıkarsa yada smtp hizmeti satın alsan dahi giden mailde orjin sunucunun ip adresi yazar.

rate limit bölümünde kural bölümünde url seç ve url yaz. sonuna / koyduğunda o domain tüm dizinlerini korumaya alırsın.
engellemesi süresi zaten 10sn o değişmiyor. diğer değeri 5 yaparak kuralı setini oluştur.

forumda hızlıca gezinti yaparak engel atıp atmadığını kontrol et atarsa 6 yada yine atarsa 7 yap
Ekran Resmi 2024-05-07 22.26.18.png
operator ve field kısmına ne giricez onuda söyler misiniz hocam

2 parametre ekledim ayrı ayrı test et yada beraber kullan.

Ekli dosyalar

• clouıd.PNG
    clouıd.PNG
    36.5 KB · Görüntüleme: 6
yani 5-10 denemelerimde ben durduk yere ban yiyorum çünkü xenforo arkaplanda service-worker gibi dosyaları 10 saniyede bir çekiyor, üstüne bildirimleri falan kontrol ediyor derken 10 gibi bir sayı düşük kalıyor. rate limitin bandwith konusunda pek yararı yok bu daha çok blog ve cms tarzındaki siteler için. xenforoya hiç uymuyor rate limit.

Screenshot_2.png
görmüş olduğunuz gibi bu sitede bile tek bir link requestte 10'dan fazla dosya çekiyor. bu da demek oluyor ki en aşağı 25 ayarını kullanmak gerekiyor.

stress sitelerinde ufak bir atak çık bakalım. Bloklanan ip adreslerin karşısında rate limit ibaresini görürsün.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.