Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Premium üyelik hk.

Opssorry

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Arkadaşlar "ücretli abonelik işlemleri" kısmından premium üyelikleri oluşturuyorum. Daha sonra "grup ve izinler" kısmından "kullanıcı grupları" sekmesinden de premium üyelikleri oluşturuyorum.

Şimdi aşağıda ki görsel de gördüğünüz üzere her şeyi yaptım fakat bir üyeyi "bronz üye" yaptığım zaman üyeliği otomatik bronz üye olmuyor bunu nasıl yapacağız ?
1715833782543.png

1715833837711.png

Burada kendimi bronz üye yaptım fakat "kullanıcı grubu" kısmında hala normal üye olarak görünüyorum mesela
1715833869807.png

1. Kullanıcı grubunu değiştiremezsiniz, bu gibi işlemlerde her zamana ikincil gruba eklenecektir kullanıcı.

Çözüm
1. Kullanıcı grubunu değiştiremezsiniz, bu gibi işlemlerde her zamana ikincil gruba eklenecektir kullanıcı.
Fakat daha önce bir arkadaştan rica etmiştim o bir şekilde yapmıştı ben unuttum tüm premium üyelikleri düzeltmek için sildim gitti bir daha yapamadım.

Yapamazsınız, otomatik olarak işleyiş her zaman 1. kullanıcı grubunu sabit tutmaktadır. Ancak el ile bunu yaparsınız. Kaldı ki buna neden gerek duyasınız 2. grup olarak sistemin size verdiği imkanlar ile kullanın bunu.

Yapamazsınız, otomatik olarak işleyiş her zaman 1. kullanıcı grubunu sabit tutmaktadır. Ancak el ile bunu yaparsınız. Kaldı ki buna neden gerek duyasınız 2. grup olarak sistemin size verdiği imkanlar ile kullanın bunu.
Şöyle örnek vereyim o zaman. Mesela siz premium üyelik satın aldınız fakat bu üyeliği size otomatik tanımlamıyor özel Rank renklerini, özelliklerini ve bannerini vs... Tanımlamıyor manuel olarak vermem gerekiyor her satın alan üye için manuel yapmak zor olmaz mı ?

Manul neden yapasınız, bende sizi onu anlatmaya çalışıyorum. Buna gerek yok, kullanıcı otomatik olarak ikincil gruba tanımlanız. Sizde izinleri, yetkileri, banner bu gruba göre ayarlarsınız. Bakın bu forumda sizin profilinizden resim ekliyorum, SMS doğrulam yaptığınızda oto olarak o gruba atanıyorsunuz ve o grubun yetkileri ne ise, banner, renk nasıl ise ona sahip oluyorsunuz.
FireShot Webpage Capture 069 - 'Kullanıcıyı düzenle_ Opssorry I XenGenTr - Türkiye'nin XenForo...png

Manul neden yapasınız, bende sizi onu anlatmaya çalışıyorum. Buna gerek yok, kullanıcı otomatik olarak ikincil gruba tanımlanız. Sizde izinleri, yetkileri, banner bu gruba göre ayarlarsınız. Bakın bu forumda sizin profilinizden resim ekliyorum, SMS doğrulam yaptığınızda oto olarak o gruba atanıyorsunuz ve o grubun yetkileri ne ise, banner, renk nasıl ise ona sahip oluyorsunuz.
Ekli dosyayı görüntüle 26344
Teşekkür ederim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.