Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Sunucu mail port sorunu

Bernie Madoff

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
sa arkadaşlar şimdi benim sunucu aldığım yer çok sağlam bir firma kalite açısından hız açısından vs ama 25 portu yani maillerin gitme portu kapalı ben bu smtpleri başka sunucuda çalıştıramaz mıyım veya 25 port kapalı haliyle smtp ile mail atabilir miyim başka bi küçük hostingde smtp çalıştırıp veya 25 portu kapalı haliyle nasıl mail atabilirim destek talebi açıp mail portu açılmasını istemememi istemeyin adamlar kapatmıyor bu türlü hacklenmeme waf vs garantisi veriyorlar sen gidip portu açarsan açık oluşabilir ve bu açık oluşunca senin zararını ve para iadeni yapmayız gibisinden konuşuyorlar tamam benim için sorun yok desem de açmıyorlar ne yapabiliriz acaba arkadaşlar port kapalı şekilde nasıl mail atarız veya diğer smtp dışında mail atma seçenekleri nasıl kullanılıyor bilgisi olan var mı her türlü aynı yere geldi konu biraz uzattım da sanırım neyse şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Nasıl yapılır ? Sunucu mail port sorunu

hocam peki smtpmailer dosyasını başka hostingde falan çalıştıramaz mıyım cdn gibi falan bir şekilde
Sunucu smtp portlarınızın tamamı kapalı. Bu yüzden çıkış yapamaz. Bu tür firmalara prim vermeyin Allah aşkına. Bunun güvenlik ile alakası bile yok. 25 portunu kapatıyorsan 587, 465 portunu açar müşterinin ihtiyacını karşılarsın. Sizin yerinizde ben olsam ve bana böyle bir gerekçe sunsalar önce güler sonra o firmayı koşar adım terk ederdim. İşin özü bu konuyu daha fazla uzatmanın inanın hiç bir faydası yok. Çözüm belli yukarı da da yazdım.
Bence firma yaşamanın kolayını bulmuş. 25 portu ile nasıl bir hacklenmeme garantisi veriyorlar.

Sunucu üzerinden mail çıkışı yapmaya izin vermemelerini anlarım ama 25 portu sunucuda güvenlik açığı oluşturmaz. Müşterilerine bu şekilde kandırmaca bilgi vermeleri de etik değil. Neyse gelelim çözüme; Kurumsal e-posta alacaksınız ve onu kullanacaksınız. SSL 465 portu ile gönderim yapacaksınız.

Bence firma yaşamanın kolayını bulmuş. 25 portu ile nasıl bir hacklenmeme garantisi veriyorlar.

Sunucu üzerinden mail çıkışı yapmaya izin vermemelerini anlarım ama 25 portu sunucuda güvenlik açığı oluşturmaz. Müşterilerine bu şekilde kandırmaca bilgi vermeleri de etik değil. Neyse gelelim çözüme; Kurumsal e-posta alacaksınız ve onu kullanacaksınız. SSL 465 portu ile gönderim yapacaksınız.
eklemeyi unutmuşum 465 - 587 - 25 yani tüm mail portları kapalıymış kurumsal maili zaten aldım hocam

hocam peki smtpmailer dosyasını başka hostingde falan çalıştıramaz mıyım cdn gibi falan bir şekilde
Sunucu smtp portlarınızın tamamı kapalı. Bu yüzden çıkış yapamaz. Bu tür firmalara prim vermeyin Allah aşkına. Bunun güvenlik ile alakası bile yok. 25 portunu kapatıyorsan 587, 465 portunu açar müşterinin ihtiyacını karşılarsın. Sizin yerinizde ben olsam ve bana böyle bir gerekçe sunsalar önce güler sonra o firmayı koşar adım terk ederdim. İşin özü bu konuyu daha fazla uzatmanın inanın hiç bir faydası yok. Çözüm belli yukarı da da yazdım.

Çözüm
tamam hocam önerdiğiniz bulgar lokasyon var mı güzel Offshore firma amd işlemci olması şart bu arada ve linux işletim sistemi falan fiyat önemli değil internet hızı min. 2 GBPS olacak

tamam hocam önerdiğiniz bulgar lokasyon var mı güzel Offshore firma amd işlemci olması şart bu arada ve linux işletim sistemi falan fiyat önemli değil internet hızı min. 2 GBPS olacak

Sunucu tavsiyesi vermiyorum maalesef. Sorun yaşarsınız ileride o sorumluluğun altına girmem hele de Offshore hiç girmem :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.